Aktualności

ŚRODKI PRZYŚPIESZAJĄCE WIĄZANIE TYNKÓW, FARB ORAZ KLEJÓW

Środki przyśpieszające wiązanie tynków, farb oraz klejów – MITECH SPW oraz MITECH SPW KLEJ

Późna jesień i zima to wymagający czas jeśli chodzi o prowadzenie prac budowlanych. W naszym klimacie oznacza często kilkumiesięczną przerwę w tworzeniu nowych inwestycji, co niesie za sobą opóźnienia. Nie każdy może sobie pozwolić na wznowienie prac dopiero wiosną. Dlatego zawsze szuka się nowoczesnych rozwiązań, takich jak specjalne środki przyśpieszające wiązanie w trudnych warunkach atmosferycznych  do farb, tynków lub zapraw klejowych. Środki te są coraz popularniejsze w całej Polsce. Czy faktycznie dają tak dobre efekty? Przekonajmy się.

 

Dlaczego warto skorzystać z preparatu do tynków lub farb?

Optymalna temperatura do aplikacji tynków i farb to 25ºC do 5ºC, ponadto wilgotność powietrza nie powinna mieścić się w zakresie od 40% do 80%, ważnym warunkiem ich odpowiedniego działania jest również brak opadów oraz silnego wiatru. Wiązanie farb  i tynków w takich warunkach w naszej strefie klimatycznej jest łatwe do przerpowadzenia od późnej wiosny do wczesnej jesieni, jednak im bliżej zimy, tym  prowadzenie prac ociepleniowych w optymalnych warunkach jest znacznie utrudnione. Polecamy wówczas sięgnąć po MITECH SPW preparat do farb i tynków.  Jego zadaniem jest przyspieszenie procesów wiązania, a także wysychania, co pozwala na kontynuację prac elewacyjnych temperaturze od 1ºC do 10ºC. Nie trzeba przy tym przejmować się wysoką wilgotnością powietrza. W ciągu zaledwie kilku godzin dochodzi do wstępnego wiązania materiałów.

 

Preparat do tynków MITECH SPW

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów tego typu, szukając jednak dobrej jakości i  gwarancji skuteczności należy sięgnąć po sprawdzone produkty. Dlatego polecamy uwadze preparat MITECH SPW.  Wyróżnia się on licznymi zaletami, które mają niebagatelne znaczenie dla prawidłowego wiązania farb i tynków oraz zapraw klejowych.

Produkt przyspiesza proces wiązania i wysychania tynków akrylowych, silikonowych oraz siloksanowych marki Mitech. Idealnie nadaje się do przeprowadzania wszelkich prac elewacyjnych w niedogodnych warunkach środowiskowych. Zasada działania jest bardzo prosta: preparat do tynków odparowuje wodę z nałożonego materiału, co skutkuje znacznym skróceniem pierwszego etapu procesu wysychania wyrobów dyspersyjnych. To z kolei pozytywnie wpływa na kolejną fazę, czyli wiązanie. Już po około 5-6 godzinach zyskuje dodatkową odporność na niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Dodanie preparatu do tynków i farb nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Materiały nie tracą ani swojej wytrzymałości, ani właściwości użytkowych. Ponadto nie zmienia koloru wyprawy czy powłoki wykończeniowej. Preparat dodaje się do tynku w proporcji 250 ml na 25 kg. Z kolei farby elewacyjne wymagają 250 ml preparatu na 10 l. Następnie należy wymieszać środki aż do uzyskania jednorodnej konsystencji, która pozwala na dalsze zastosowanie.

 

Zaprawa klejowa z preparatem MITECH SPW KLEJ

Również w przypadku aplikacji klejów wykorzystywanych w systemach ociepleń budynków można napotkać na problemy spowodowane  trudnymi warunkach atmosferycznymi, dlatego warto sięgnąć po preparat, który ją ułatwi. MITECH SWP KLEJ przyspiesza wiązanie klejów w temperaturze pomiędzy 5°C a 0°C i podwyższonej wilgotności powietrza do około 80%. Można go zastosować nawet wówczas, gdy po upływie 8 godzin od nałożenia spodziewany jest spadek temperatury do -5°C. Zaprawa klejowa  Mitech po zastosowaniu preparatu w żaden sposób nie traci swoich właściwości.

MITECH SPW KLEJ należy dodać do wody zarobowej przed wymieszaniem z zaprawami klejowymi MITECH KS lub MITECH KO w proporacji: 2% (maksymalnie do 2,5 %) w stosunku 0,5 kg na każde 25 kg produktu.  Do mieszania zalecamy użyć wiertarki wolnoobrotowej z mieszadłem koszykowym. Gdy klej z wodą zarobową uzyska jednorodną konsystencję, należy odstawić ją na 10 minut i ponownie wymieszać, tak przygotowana zaprawa klejowa gotowa jest do aplikacji w trudnych warunkach atmosferycznych.

Warto przy okazji zaznaczyć, że niskie temperatury, mocne zawilgocenie powietrza czy porywisty wiatr mogą pojawić się praktycznie zawsze. Zmieniający się klimat wymusza przygotowanie się na każdą sytuację. Dlatego warto być  zawsze przygotowanym do pracy w gorszych warunkach atmosferycznych. Preparaty MITECH SPW i MITECH SPW KLEJ ułatwią pracę i zaoszczędzą wielu zmartwień, bez konieczności wykonywania poprawek.

Powrót do góry